TE Connectivity 36501JR27JTDG
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 0.27uH 5% 250MHz 25Q-Factor 0.2A 2.1Ohm DCR 0603 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
TE Connectivity
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Wurth Elektronik744761227C
WE-KI 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.045W 1.65mmx1.15mm 270nH
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 30Q-Factor Alumina 0.17A 1.8Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENHK1608R27J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 270nH 5% 50MHz 8Q-Factor Ceramic 150mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 270nH 5% 100MHz 14Q-Factor Ceramic 200mA 0603
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 45Q-Factor Ferrite 0.35A 1.46Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 270nH 5% 10MHz 15Q-Factor Air 190mA 2Ohm DCR 0805 Embossed T/R
描述
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.27 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.2 A, SMT, 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, SMD, 0603
3650 0603 0.27uH 5% 2K RL Inductance: .27 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 200 mA DC Resistance: 2.1 Ω Package Size Code: 0603 0.27 µH High Frequency 200 mA 2.1 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501JR27JTDG | Internal Number: 9-1624112-2 | TE Connectivity | Sigma