TDK MLG1608SR27JT000
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
数据表和文档
IHS
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1608SR27JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2016-12-29
LTD Date2017-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 45Q-Factor Ferrite 0.35A 1.46Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.25uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 30Q-Factor Alumina 0.17A 1.8Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENHK1005R27J-T
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 270nH 5% 10MHz 15Q-Factor Air 190mA 2Ohm DCR 0805 Embossed T/R
描述
MLG Series 0603 270 nH ±5% Tol. 200 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
100MHz 350MHz 200mA 14@100MHz 270nH 2¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
FIXED IND 270NH 200MA 2 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=270nH, L x W x T :
200mA 270nH 卤5% 1.59惟 0603 Inductors (SMD) ROHS