Murata LQW2BHNR27J03L
Inductor RF Chip Wirewound 270nH 5% 10MHz 15Q-Factor Air 190mA 2Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet10 页5 年前
Ciiva
Arrow.cn
_legacy Avnet
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW2BHNR27J03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 270nH 5% 100MHz 14Q-Factor Ceramic 200mA 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
Wurth Elektronik744761227C
WE-KI 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.045W 1.65mmx1.15mm 270nH
TAIYO YUDENHK1005R27J-T
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 30Q-Factor Alumina 0.17A 1.8Ohm DCR 0603 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 2015/0805
Fixed Inductor Nonstandard 270nH ±5% 190mA 2Ω 550MHz 15@25.2MHz
FIXED IND 270NH 190MA 2 OHM 5% SMD
INDUCTOR, 270NH, 550MHZ, 0.19A, 0805;
190mA 270nH ±5% 0805 Power Inductors ROHS
LQW2 Nonstandard 0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm 270nH