TDK SLF7032T-4R7M1R7-2PF
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 36mOhm DCR Blister T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet5 页6 年前
Datasheet49 页13 年前
IHS
Newark
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-86.14%
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 2A 0.042Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A 36mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.03672Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.043Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A 0.0372Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 2A 0.072Ohm DCR 2020 T/R
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Power Inductors IND_7X7MM_SM 4.7µH ±20% 1.7A 30mΩ 7.00 x 7.00mm 3.20mm
Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):1.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:SLF Series; DC Resistance Max:0.03ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:7mm; Product Width:7mm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%; Product Range:TDK - SLF7032 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.03ohm; DC Current Rating:1.7A; Q Test Frequency:100kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)