TDK SLF7045T-4R7M2R0-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A 36mOhm DCR Blister T/R
数据表和文档
TDK
Datasheet5 页6 年前
Upverter
Newark
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
Introduction Date2004-09-20
相关零件
TAIYO YUDENNRS5030T4R7MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.6A 0.0455Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 34.1mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 2.7A 0.083Ohm DCR 1515 T/R
TAIYO YUDENNRS5030T4R7MMGJV
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.6A 0.0455Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 2.7A 0.083Ohm DCR 1515 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.043Ohm DCR 2424 T/R
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Power Inductors 4.7µH ±20% IND_7X7MM_SM 4.50mm 7.00 x 7.00mm 30mΩ 2A
SLF Series 7 x 7 mm 4.7 uH ±20 % Tol. 2 A Shielded SMT Power Inductor
FIXED IND 4.7UH 2.1A 36 MOHM SMD
Power Inductors – SMD; TDK; SLF7045T-4R7M2R0-PF; 4.7 µH; 36 mOhm; 100 kHz; 20 %
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7μH, L x W x T :
100KHz ¡À20% 36m¦¸ 2A 2.1A 4.7¦ÌH SMD 7mm*7mm*4.8mm
SLF Nonstandard 0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm 4.7muH
2A 4.7uH 卤20% 2A SMD,7x7mm Power Inductors ROHS
94005001,功率电感, 绕线, 4.7UH, 2.1A;
Inductor, Power Line, 4.7Uh, 2A; Inductor Type:Power; Series:Slf7045; Inductance:4.7Μh; Tolerance, Inductance:±20%; Resistance:0.03Ohm; Current, Dc Max:2A; Case Style:7045 |Tdk SLF7045T-4R7M2R0-PF..