TDK SLF12565T-470M2R4-H
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 2.8A 0.06936Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页7 年前
Newark
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.81%
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,907
Authorized Distributors
5
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2.8 A
2.78 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
69.36 mΩ
69 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
100 kHz
Introduction Date2018-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 3A 0.0634Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 3A 0.06336Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.9A T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Wurth Elektronik744770147
Power Choke Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 3A 0.064Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Wurth Elektronik744771147
FIXED IND 47UH 2.21A 75 MOHM SMD
描述
Surface Mount Power Inductor, Slf Series, 47 H, 20%, Wirewound, 0.0578 Ohm, 2.8 A
INDUCTOR, 47UH, 20%, SHIELDED; Inductance: 47µH; RMS Current (Irms): 2.8A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 2.4A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6.5mm; DC Resistance Max: 0.
INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 20%; Product Range:TDK - SLF12565 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:47µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0578ohm; DC Current Rating:2.4A; Q Test Frequency:1kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)