Bourns SRR1260A-470M
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+5.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1260A-470M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.2A 0.085Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.9A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 3A 0.0634Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T470MN
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.95A 0.0618Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12555T470MN
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.7A 0.0662Ohm DCR T/R
描述
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 0.086Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1260A Series, 47 H, 20%, Shielded, 0.086 Ohm, 2.6 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260A-470M
INDUCTOR, 47UH, 2.5A, 20%, POWER; Inductance: 47µH; RMS Current (Irms): 2.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 2.5A; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Res