TDK NL453232T-331J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 330uH 5% 796KHz 40Q-Factor 85mA 14Ohm DCR 1812 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet6 页5 年前
IHS
Newark
element14 APAC
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK NL453232T-331J-PF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
1
Inductance
330 µH
330 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
85 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
14 Ω
14 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
796 kHz
796 kHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor General Purpose Chip Wirewound 330uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.085A 14Ohm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 330uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.085A 14Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 330uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 330uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
RF Choke Bobbin Core 330uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 0.1A 11.1Ohm DCR AXL Bag
描述
NL Series 1812 330 uH ±5 % 85 mA 14 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 330uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
WIREWOUND IND, 330UH, 0.085A, UNSHIELDED; Inductance:330µH; DC Resistance Max:14ohm; Self Resonant Frequency:3.5MHz; DC Current Rating:85mA; Inductor Case / Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:NL Series; Core Material:Ferrite RoHS Compliant: Yes