Murata LQH32MN331J23L
General Purpose Inductor, 330uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 3225/1210
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页17 年前
element14 APAC
Ciiva
Geoflip
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.52%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH32MN331J23L 符号、封装和 3D STEP 模型。
LTB Date2018-03-31
LTD Date2018-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 330uH 5% 796KHz 40Q-Factor 85mA 14Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 330uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
RF Choke Bobbin Core 330uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 0.1A 11.1Ohm DCR AXL Bag
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 330uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.085A 14Ohm DCR 1812 T/R
Inductor, Axial, Conformal Coated Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 78F331J-TR-RC
描述
FIXED IND 330UH 65MA 13 OHM SMD / Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 330uH 5% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 0.065A 13Ohm DCR 1210 T/R
330 H Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 65 mA 13Ohm Max Nonstandard
INDUCTOR, 330UH, 1210 CASE; Inductance: 330µH; Product Range: -; DC Current Rating: 65mA; High Frequency Inductor Case: 1210 [3225 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 13ohm; Inductance Tolerance: ± 5%;
INDUCTOR, 1210 CASE, 330UH; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:13ohm; DC Current Rating:65mA; Q Factor:40; Self Resonant Frequency:5MHz; Q Test Frequency:796kHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1210; No. of Pins:2; Core Material:Ferrite; DC Current Max:65mA; External Depth:2mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:2.5mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-25°C; Package / Case:1210; Q @ Vr F:40; Q Factor @ Frequency:40 @ 796kHz; Resistance:13ohm; Resonant Frequency:5MHz; Termination Type:SMD; Test Frequency:1MHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%