TDK MLZ1608N1R0LTD25
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
TDK
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+44.64%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLZ1608N1R0LTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
143 mΩ
143 mΩ
143 mΩ
Q Factor
Test Frequency
2 MHz
2 MHz
2 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 0.8A 0.13Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 800mA 130mOhm DCR 0805 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 0.9A 0.26Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 0.8A 0.238Ohm DCR 0805 T/R
描述
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 0.14A 0.143Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R
Inductor, Aec-Q200, 1Uh, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLZ1608N1R0LTD25
2MHz 140mA 700mA 1¦ÌH 110m¦¸ ¡À20% 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
FIXED IND 1UH 700MA 110 MOHM SMD
MLZ 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 1muH
700mA 1uH 卤20% 140mA 110m惟 0603 Inductors (SMD) ROHS
SMD / SMT Inductors (Coils), L=1μH, L x W x T :