TDK MLZ1608N1R0LT000
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 0.7A 0.143Ohm DCR 0603 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet6 页5 年前
Farnell
HQonline
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLZ1608N1R0LT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
143 mΩ
143 mΩ
143 mΩ
Q Factor
Test Frequency
2 MHz
2 MHz
2 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 0.8A 0.13Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 800mA 130mOhm DCR 0805 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1uH 20% 2MHz Ferrite 0.9A 0.26Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 0.8A 0.238Ohm DCR 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Fixed Inductor 0603 1µH ±20% 0.7A 0.143Ω 170MHz -
MULTILAYER IND, 1UH, 0.7A, 0603; Inductance:1µH; DC Resistance Max:110mohm; Self Resonant Frequency:170MHz; DC Current Rating:700mA; Inductor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Product Range:MLZ Series; Inductance Tolerance:± 20% RoHS Compliant: Yes