Murata LQW18ANR25J80D
General Purpose Inductor, 0.25uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR25J80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
1
Inductance
250 nH
250 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
250 mA
250 mA
DC Resistance (DCR)
2.28 Ω
2.28 Ω
Q Factor
24
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2013-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 270nH 5% 100MHz 14Q-Factor Ceramic 200mA 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
TAIYO YUDENHK1005R27J-T
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 45Q-Factor Ferrite 0.35A 1.46Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENHK2125R27J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 270nH 5% 50MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
描述
Ind Chip Wirewound 0.25uH 5% 0603 Paper T/R
INDUCTOR, 250NH, 1.33GHZ, 0.25A, 0603;
FIXED IND 250NH 250MA 2.28OHM SM
FIXED IND 250NH 250MA 2.28 OHM