TDK MLG1005SR24JT000
General Purpose Inductor, 0.24uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1005SR24JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
16,538
Authorized Distributors
4
Inductance
240 nH
240 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
100 mA
100 mA
DC Resistance (DCR)
4.8 Ω
4.8 Ω
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK1005R22J-TV
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 220nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 120mA 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 220nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 120mA 3.77Ohm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.22uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
100MHz 400MHz 100mA 8@100MHz 240nH 4.8¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
FIXED IND 240NH 100MA 4.8OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=240nH, L x W x T :
100mA 240nH 卤5% 3.42惟 0402 Inductors (SMD) ROHS