TDK MLK1005SR24JT000
General Purpose Inductor, 0.24uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
EOL
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet7 页4 年前
IHS
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLK1005SR24JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-07-04
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Thin Film 240nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 60mA 15Ohm DCR 0201 T/R
TAIYO YUDENHK1005R22J-T
General Purpose Inductor, 0.22uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
RoHS Compliant Cut Tape (CT) 1005 Non-Magnetic Fixed Inductor 125C 450MHz 4.2Ohm 220nH
TAIYO YUDENHK1005R22J-TV
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 220nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 120mA 0402 Paper T/R
描述
MLK Series 0402 240 nH ±5 % Tol. 70 mA Ultra High Frequency Multilayer Inductor
FIXED IND 240NH 70MA 6.5 OHM SMD
100MHz 1GHz 70mA 6@100MHz 240nH 6.5¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
MLK 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 240nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=240nH, L x W x T :
70mA 240nH 卤5% 4.84惟 0402 Inductors (SMD) ROHS