TDK MLG1005S6N8HT000
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
+34.40%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1005S6N8HT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
26,586
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
250 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 6.8nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
TAIYO YUDENHKQ0603S6N8H-T
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
描述
INDUCTOR, 6.8NH, 3.5GHZ, 0402; Available until stocks are exhausted
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.0068uH 3% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.6A 0.25Ohm DCR 0402 T/R
High Frequency Inductance 150mΩ 6.8nH ±3% 600mA 4.4GHz 0.50mm 1.00 x 0.50mm 0402
MULTILAYER RF IND, 6.8NH, 0.6A, 0402; Inductance:6.8nH; DC Resistance Max:0.25ohm; Self Resonant Frequency:3.5GHz; DC Current Rating:600mA; Inductor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:MLG Series; Product Length:1mm RoHS Compliant: Yes