TDK MLG0603S91NJTD25
General Purpose Inductor, 0.091uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603S91NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
66,008
Inductance
91 nH
91 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
50 mA
DC Resistance (DCR)
4.3 Ω
4.3 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2013-11-01
相关零件
FIXED IND 91NH 60MA 4.3 OHM SMD
TAIYO YUDENHK0603R10J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 60mA 0201 T/R
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHK060382NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 70mA 0201 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 91nH 5% 100MHz 34Q-Factor 230mA 640mOhm DCR 0603 Paper T/R
描述
100MHz 770MHz 50mA 5@100MHz 91nH 4.3¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 91NH 50MA 4.3 OHM SMD
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 770MHz 4.3Ohm Max 91nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=91nH, L x W x T :