TDK MLG0603S18NJTD25
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603S18NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
92,779
Authorized Distributors
4
Inductance
18 nH
18 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
150 mA
150 mA
DC Resistance (DCR)
1.2 Ω
1.2 Ω
Q Factor
6
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
相关零件
TAIYO YUDENHK060318NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 170mA 0201 T/R
Ind Chip Unshielded Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 100mA 0201 T/R
INDUCTOR, 18NH, 100mA, 5%, 5.8GHZ; Product Range:TDK - MLK0603 Series; Inductanc
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
描述
100MHz 2.2GHz 150mA 6@100MHz 18nH 1.2¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 18NH 150MA 1.2 OHM SMD
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 2.2GHz 1.2Ohm Max 18nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=18nH, L x W x T :