TDK MLG0603S18NJT000
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页3 年前
3 个月趋势:
-0.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603S18NJT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
92,775
Authorized Distributors
5
Inductance
18 nH
18 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
150 mA
150 mA
DC Resistance (DCR)
1.2 Ω
1.2 Ω
Q Factor
6
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
相关零件
TAIYO YUDENHK060318NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 170mA 0201 T/R
Ind Chip Unshielded Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 100mA 0201 T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Inductor RF Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 510mOhm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENHK100518NJ-T
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
描述
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 6Q-Factor Ceramic 150mA 0201 Punched Paper T/R
100MHz 2.2GHz 150mA 6@100MHz 18nH 1.2¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 18NH 150MA 1.2 OHM SMD
-/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG0603S18NJT000
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 2.2GHz 1.2Ohm Max 18nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=18nH, L x W x T :