TDK MLG0402Q22NJT000
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0402Q22NJT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,152
Authorized Distributors
3
Inductance
22 nH
22 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
130 mA
130 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3.2 Ω
3.2 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
500 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK060322NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 150mA 0201 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
描述
FIXED IND 22NH 130MA 3.2 OHM SMD
MLG-Q 01005 (0402Metric) 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm 22nH
100MHz 2.2GHz 130mA 3@100MHz 22nH 3.2¦¸ ¡À5% 01005 400¦Ìm*200¦Ìm*220¦Ìm
SMD / SMT Inductors (Coils), L=22nH, L x W x T :