TDK MLF1608A4R7JTD25
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页7 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.42%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLF1608A4R7JTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
30 mA
30 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.6 Ω
1.6 Ω
Q Factor
35
Test Frequency
10 MHz
10 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 4.7uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 0.14A 2.8Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 220mA 1.5Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 220mA 1210 Blister Plastic T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Inductor Chip Molded Bobbin Core 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 165mA 1.5Ohm DCR 1210 T/R
描述
Inductor, Aec-Q200, 4.7Uh, 55Mhz, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLF1608A4R7JTD25
10MHz 55MHz 30mA 35@10MHz 4.7¦ÌH 1.6¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
FIXED IND 4.7UH 30MA 1.6 OHM SMD
MLF 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 4.7muH
Inductor General Purpose Shielded Multi-Layer 4.7uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.03A 1.6Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7μH, L x W x T :
30mA 4.7uH 卤5% 750m惟 0603 Inductors (SMD) ROHS