Bourns CM322522-4R7JL
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
165 mA
220 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.5 Ω
1.5 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 175mA 2.3Ohm DCR 1008 T/R
Inductor General Purpose Chip Molded/Unshielded Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-F
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 4.7uH ±5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 175mA T/R
Inductor Chip Molded Bobbin Core 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 165mA 1.5Ohm DCR 1210 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T4R7J
Inductor RF Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.27A 1.014Ohm DCR 0806 T/R
Inductor RF Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 0.26A 4Ohm DCR 1008 T/R
描述
Inductor General Purpose Chip Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.22A 1.5Ohm DCR 1210 T/R
7.96MHz 55MHz 165mA 30@7.96MHz 4.7¦ÌH 1.5¦¸ ¡À5% 1210 , 3.2mm*2.5mm*2.2mm
Magnetics - Chip Inductor /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CM322522-4R7JL
FIXED IND 4.7UH 165MA 1.5OHM SMD
165mA 4.7uH ±5% 1210 Power Inductors ROHS