TDK MLF1608A1R0JTD25
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 页7 年前
TME
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.64%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLF1608A1R0JTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
50 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
500 mΩ
500 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
10 MHz
10 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Chip Mld 1Uh 5% 7.96Mhz 50Q-Fctr Ferrite 450Ma 1812 Rohs Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 450mA 500mOhm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.45A 0.5Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T1R0J
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.385A 0.494Ohm DCR 0806 T/R
描述
Inductor, Aec-Q200, 1Uh, 120Mhz, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLF1608A1R0JTD25
10MHz 120MHz 50mA 35@10MHz 1¦ÌH 500m¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
FIXED IND 1UH 50MA 500 MOHM SMD
Inductor General Purpose Shielded Multi-Layer 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.05A 0.5Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R
MLF 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 1muH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=1μH, L x W x T :
50mA 1uH 卤5% 250m惟 0603 Inductors (SMD) ROHS