TDK MHQ1005P9N1JT000
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.08%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P9N1JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
Stock
80,493
Authorized Distributors
6
Inductance
9.1 nH
9.1 nH
9.1 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
550 mA
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
170 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-10-01
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 0.5nH 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 600mA 0603
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 10nH 5% 4.5GHz 12Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 5% 100MHz 25Q-Factor 500mA 170mOhm DCR 0402 Paper T/R
描述
Inductors for High Frequency Circuits Multilayer Ceramic | FIXED IND 9.1NH 550MA 170 MOHM
100MHz 3.4GHz 550mA 23@250MHz 9.1nH 170m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
MHQ-P 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 9.1nH
MULTILAYER INDUCTOR, 9.1NH, 0.55A, 0402;
FIXED IND 9.1NH 550MA 170MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=9.1nH, L x W x T :
550mA 9.1nH 卤5% 170m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS