TDK MHQ1005P82NGT000
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
TDK
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P82NGT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
77,011
Authorized Distributors
6
Inductance
82 nH
82 nH
82 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
160 mA
160 mA
160 mA
DC Resistance (DCR)
2.3 Ω
2.3 Ω
2.3 Ω
Q Factor
22
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 20Q-Factor 130mA 2.24Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 2% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 34Q-Factor 250mA 600mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
Fixed Inductor 1008 82nH ±2% 1A 220mΩ 800MHz 60@350MHz
Ind Chip Unshielded Wirewound 82nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
描述
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.082uH 2% 100MHz 22Q-Factor Ceramic 0.16A 2.3Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 900MHz 160mA 22@250MHz 82nH 2.3¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 82NH 160MA 2.3 OHM SMD
MHQ-P 0402 (1006Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 82nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=82nH, L x W x T :