Murata LQG15WH82NG02D
Inductor, 82Nh, 900Mhz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQG15WH82NG02D
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Ciiva
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15WH82NG02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
77,011
Inductance
82 nH
82 nH
82 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
160 mA
160 mA
160 mA
DC Resistance (DCR)
2.3 Ω
2.3 Ω
2.3 Ω
Q Factor
22
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor Chip 82nH 2% 2-Pin 0402 Paper T/R
100MHz 900MHz 160mA 22 82nH 2.3¦¸ ¡À2% 0402 1.05mm*650¦Ìm
FIXED IND 82NH 160MA 2.3 OHM SMD