TDK MHQ1005P4N7BT000
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 0.02%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
3 个月趋势:
-31.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P4N7BT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
Authorized Distributors
5
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
0.02 %
2.1277 %
2.1277 %
Current Rating
800 mA
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.5nH 100MHz 35Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Wirewound 4.7nH 5% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 1A 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 4.7nH 5% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
Multilayer Inductor, 4.7 nH, 0.25 ohm, 4.5 GHz, 700 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
描述
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 5GHz 110mOhm Max 4.7nH
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.0047uH 0.1nH 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.11Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 5GHz 800mA 23@250MHz 4.7nH 110m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 4.7NH 800MA 110MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7nH, L x W x T :
FIXED IND 4.7NH 800MA 110 MOHM
800mA 4.7nH 80m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS