TDK MHQ1005P22NGTD25
Fixed Inductor 0402 22nH ±2% 230mA 1.1Ω 2.1GHz 20@250MHz
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
TDK
Farnell
3 个月趋势:
+66.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P22NGTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Inductance
22 nH
22 nH
22 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
230 mA
230 mA
230 mA
DC Resistance (DCR)
1.1 Ω
1.1 Ω
1.1 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2015-01-08
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 24nH 2% 100MHz 25Q-Factor 280mA 520mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 170mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 25Q-Factor 310mA 300mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.022uH 2% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
描述
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
FIXED IND 22NH 230MA 1.1 OHM SMD / 22 nH Unshielded Multilayer Inductor 230 mA 1.1Ohm Max 0402 (1006 Metric)
100MHz 2.1GHz 230mA 20@250MHz 22nH 1.1¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 22NH 230MA 1.1 OHM SMD
RF Inductors – SMD; TDK; MHQ1005P22NGTD25; 22 nH; 2.1 GHz; 100 MHz; Non-Magnetic
INDUCTOR, AEC-Q200, 22NH, 2.1GHZ, 0402;
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 2.1GHz 1.1Ohm Max 22nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=22nH, L x W x T :