TDK FG28C0G2A560JNT06
卤5% 100V 56pF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.47%
Stock
18,981
Capacitance
56 pF
56 pF
56 pF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Monolith Capacitors / Ceramic Capacitors-DIP CAP_D5.5X5MM_TM 56pF ±5% 1KV SL
Cap Ceramic 56pF 2000V SL 5% (6 X 5mm) Radial 5mm 125°C Bulk
Cap Ceramic 56pF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Bulk
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 56pF
Monolith Capacitors / Ceramic Capacitors-DIP CAP_4X2.5MM_TM 56pF ±5% 50V C0G(NP0)
Cap Ceramic 56pF 1000V SL 5% (5 X 4mm) Radial 5mm 125°C Bulk
描述
Cap Ceramic 56pF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 5.6e-05uF, Through Hole Mount
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=56pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,100V,56Pf,±5%,5Mm/Ammo Pack |Tdk FG28C0G2A560JNT06