TDK FG28C0G2A272JNT06
卤5% 100V 2.7nF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
数据表和文档
3 个月趋势:
-12.44%
Stock
31,982
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2015-06-08
相关零件
卤5% 50V 2.7nF C0G Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC320C272J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 2700Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 2.5mm 125C Automotive Ammo
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1610
描述
Cap Ceramic 0.0027uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
Mlcc,c0G,100V,2.7Nf,±5%,5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FG28C0G2A272JNT06
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.7nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Radial CERAMIC CAPACITOR FG 100V 2700pF ±5% C0G NP0