Murata RCE5C1H272J0DBH03A
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 2.5mm 125C Automotive Ammo
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.80%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1610
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 2010
FK(MID VOLTAGE) CERAMIC CAPACITOR Radial ceramic capacitor 30ppm/Cel ppm/C 5% 2.7nF 630V
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 2700pF 50volts C0G +/-5%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1410
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 RAD
2.7nF ¡À5% C0G(NP0) 50V 3.6mm*2.5mm*3.5mm
CAP, 2700PF, 50V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 2700pF; Voltage Rating: 50V; Product Range: RCE Series; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Lead Spacing: 2.5mm; Op