TDK FG24C0G2E272JNT06
卤5% 250V 2.7nF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet32 页6 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,225
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupC320C272J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 2700pF C0G 5% LS=2.54mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1610
卤5% 50V 2.7nF C0G Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
卤5% 100V 2.7nF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0027uF 250V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.7nF, LxWxT:4.5x5.5x3mm, Lead pitch:5mm
Radial CERAMIC CAPACITOR FG 250V 2700pF ±5% C0G NP0
Mlcc,c0G,250V,2.7Nf,±5%,5Mm/Ammo Pack |Tdk FG24C0G2E272JNT06