TDK CGA6M3X7R2E104M200AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1210
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
TDK
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
29,239
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENQMK325B7104MN-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 250V, 0.1 uF, ± 20 %, 1210, X7R, RoHS
250V 100nF X7R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
250V 100nF X7R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12102C104MAT2A
1210 100 nF 200 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Mlcc,1210,x7R,250V,0.1Μf,2Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA6M3X7R2E104M200AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.1μF, LxWxT:3.2x2.5x2mm
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 104, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.00 ± 0.20
CGA CERAMIC CAPACITOR 1210 (3225Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±20% 0.1muF