TDK CGA4C4NP02W151J060AA
CGA Series 0805 150 pF 450 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Upverter
TDK
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
SnapEDA
Stock
25,156
Authorized Distributors
5
Capacitance
150 pF
150 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
600 µm
600 µm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2015-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
500V 150pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
450V 150pF 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 150pF 450V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
450V 150pF NP0 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805 / Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
Yageo GroupC0805C151JCGACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 0.15nF C0G 0805 5%
描述
Mlcc,0805,np0,450V,150Pf,0.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA4C4NP02W151J060AA
CGA 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 150pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=150pF, LxWxT:2x1.25x0.6mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 450, CAP VALUE: 151, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60+/-0.15