Murata GRM2165C1H151JA01D
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805 / Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet1 页18 年前
element14 APAC
Geoflip
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 pF
150 pF
150 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
600 µm
600 µm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 150pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
500V 150pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 150 pF 100 V ±5% Tolerance C0G Monolithic Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 150pF 450V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 150pF 5% C0G 100V 0805 Paper T/R
KYOCERA AVX08055A151JAT2A
0805 150 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 150 Pf, 5%, C0G / Np0, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes
Cap, Ceramic, SMT, 0805, 150pF, C0G, 50V, +/-5%, T&R<CA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 2012M/0805
CAP, 150PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0805; Capacitance: 150pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating T