TDK CGA3E2X7R1H222K080AA
50V 2.2nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-45.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-31
相关零件
Yageo GroupC0603C222K5RACTU
2200 PF ±10% 50V CERAMIC CAPACITOR X7R 0603 (1608 METRIC) ROHS COMPLIANT: YES
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X7R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NNND
Yageo GroupC0603C222K5RAC
描述
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 / 2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CGA Series 0603 2.2 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 2200, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Ceramic Capacitor, 2200Pf, 50V, X7R, 0603, Full Reel; Capacitance:2200Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Cga Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2X7R1H222K080AA.