Yageo Group C0603C222K5RAC7411
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NNND
50V 2.2nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NFNC
Cap Ceramic 0.0022uF 16V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) SMD Comm X7R 50V 2200pF 卤10% X7R
CAP CER SMD 0603 2200PF 10% X7R
C0603C222K5RAC7411, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 2200PF, 50V, MLCC, 0603; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series KEMET; Operating Tempera