TDK CGA3E2X7R1H104M080AA
50V 100nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Upverter
TDK
Future Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
相关零件
Yageo GroupC0603C104M5RACTU
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MB8NNNC
TAIYO YUDENUMK107B7104MA-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 50VDC 0.1uF 20% X7R
Yageo GroupC0603C104M4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
16V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CGA Series 0603 0.1 uF 50 V ±20% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% Pad SMD 0603 125C T/R Automotive AEC-Q200
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 50V 0.1muF ±20% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 104, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Ceramic Capacitor 100nF, 50V, 0603, ±20 %