TDK C1608X7R1H104M080AA
50V 100nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C104M5RACTU
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MB8NNNC
Yageo GroupC0603C104M4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
16V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MO8NNNC
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 / 0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KYOCERA AVX06035C104MAT2A
0603 100 nF 50 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
C Series 0603 0.1 uF 50 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% Pad SMD 0603 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 100000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Cap .1Uf 50Vdc X7R 20% Smd 0603 Rohs Compliant: Yes
CERAMIC Capacitor, 0.1UF, 50V, X7R, 20%,; CERAMIC Capacitor, 0.1UF, 50V, X7R, 20%, 0603; Product Range:C Series; Capacitance:0.1 F; Capacitance Tolerance: 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 ^1608 Metric]; Packaging:Cut Tape