TDK CGA2B1X7R1A154M050BC
CGA Series 0402 0.15 µF ±20% 10 V X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,936
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
6.3V 150nF X7R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT MLCC,0402,X7R,16V,0.15uF,0.5mm
16V 150nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C154M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.15uF X7R 0603 20%
Yageo GroupC0603C154K8RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.15uF X7R 0603 10%
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.15uF 10V X7R 20% Pad SMD 0402 125C Low ESR Automotive T/R
Cap, Aec-Q200, 0.15Uf, 10V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA2B1X7R1A154M050BC
Cap Ceramic 0.15uF 10V X7R 20% SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.15μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 154, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CGA CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±20% 0.15muF