TDK CGA2B3X7R0J154M050BB
6.3V 150nF X7R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
CGA Series 0402 0.15 µF ±20% 10 V X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT MLCC,0402,X7R,16V,0.15uF,0.5mm
16V 150nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C154M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.15uF X7R 0603 20%
TAIYO YUDENEMK212B7154MG-T
Cap Ceramic 0.15uF 16V X7R 20% SMD 0805 125°C T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0402
Mlcc,0402,x7R,6.3V,0.15Μf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA2B3X7R0J154M050BB
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 6.3V 0.15muF ±20% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.15μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 154, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
MLCC - SMD/SMT CGA 0402 6.3V 0.15uF X7R 20% AEC-Q200