TDK CGA1A2X7R1H221M030BA
50V 220pF X7R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
84,244
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2013-03-28
相关零件
CAP CER 220PF 50V X7R 0201 / Cap Ceramic 220pF 50V X7R 20% Pad SMD 0201 125°C T/R
CAPACITOR CERAMIC, 220PF, 50V, X7R, 20%, 0201; Product Range:TDK - C Series; Cap
25V 220pF X7R 卤20% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Case:C0603, T.C:X7R, Voltage:1C, Cap Value:221, Tol:M, Thickness:0.3, E series: 3
50V 220pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 220pF 50V X7R 20% Pad SMD 0201 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 50V 220pF ±20% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=220pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 221, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03