TDK CGA1A2X7R1H101M030BA
50V 100pF X7R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2013-03-28
相关零件
CAP CER 100PF 50V X7R 0201 / Cap Ceramic 100pF 50V X7R 20% Pad SMD 0201 125°C T/R
CAPACITOR CERAMIC, 100PF, 50V, X7R, 20%, 0201; Product Range:TDK - C Series; Cap
25V 100pF X7R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 100pF X7R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 100pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 100pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0201
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=100pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
CGA CERAMIC CAPACITOR 0201 (0603Metric) Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm X7R ±20% 100pF
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 101, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03