TDK C0603X7R1H101M
CAPACITOR CERAMIC, 100PF, 50V, X7R, 20%, 0201; Product Range: TDK - C Series; Cap
数据表
数据表和文档
Newark
Datasheet55 页12 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK C0603X7R1H101M 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
CAP CER 100PF 50V X7R 0201 / Cap Ceramic 100pF 50V X7R 20% Pad SMD 0201 125°C T/R
50V 100pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 100pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 100pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 100pF X7R 0201 10%
描述
Case:C0603, T.C:X7R, Voltage:1H, Cap Value:101, Tol:M, Thickness:0.3, E series: 1
0201 (0603Metric) C 50V 100pF ±20% X7R