TDK CGA1A2X7R1H101K030BA
50V 100pF X7R 卤10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
TDK
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
25V 100pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 100pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAPACITOR CERAMIC, 100PF, 50V, X7R, 20%, 0201; Product Range:TDK - C Series; Cap
描述
CAP CER 100PF 50V X7R 0201 / 100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Cap Ceramic 100pF 50V X7R 10% Pad SMD 0201 125C Low ESR Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0201
Multilayer Ceramic Capacitors 0201 50v X7R 101 10% AUTOMOTIVE
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 50V 100pF ±10% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=100pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 101, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03