TDK CGA1A2X7R1E221K030BA
Mlcc, 0201, x7R, 25V, 220Pf, 0.3Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA1A2X7R1E221K030BA
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
300 µm
300 µm
相关零件
25V 220pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 220PF 25V X7R 0201 / 220 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
C Series 0201 220 pF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 220pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL03B221KO3NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 220pF, Surface Mount, 0201 inch
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0201
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=220pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
CGA CERAMIC CAPACITOR 0201 (0603Metric) Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm X7R ±10% 220pF
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 221, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03