TDK CGA1A2C0G1E6R8D030BA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8pF, LxWxT: 0.6x0.3x0.3mm
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 pF
6.8 pF
6.8 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
Height
300 µm
300 µm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
25V 6.8pF C0G 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAPACITOR CERAMIC 6.8PF 25V, C0G, 0.5pF, 0201; Product Range:TDK - C Series; Cap
Samsung Electro-MechanicsCL03C6R8CA3GNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 6.8 pF, 25 V, ± 0.25pF, C0G (NP0), 0201 [0603 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL03C6R8BA3GNNC
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 6R8, TOL: +/-0.25PF, THICKNESS: 0.30 ± 0.03
描述
CAP, MLCC, 6.8PF, 25V, C0G/NP0, 0201 ROHS COMPLIANT: YES
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 6R8, TOL: +/-0.50PF, THICKNESS: 0.30 +/-0.03
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 7.3529% +Tol, 7.3529% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000068uF, Surface Mount, 0201