Murata GRM0335C1E6R8DA01D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 6.8pF 25volts C0G +/-0.5pF
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet0 页0 年前
TME
Ciiva
X-ON
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.07%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 pF
6.8 pF
6.8 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Introduction Date2013-05-17
相关零件
50V 6.8pF NP0 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 6.8pF 0.5pF C0G 50V 0402 Paper T/R
Cap Ceramic 7pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125C T/R
0402 7 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 7 pF 50 V ±0.5 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21C070DBANNNC
Cap Ceramic 7pF 50V C0G 0.5pF SMD 0805 125°C Paper T/R
描述
0201 6.8 pF 25 V ±0.5 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 6.8pF 25V C0G 0.5pF Pad SMD 0201 125C T/R
Cap Ceramic 6.8pF 25V C0G 0.5pF SMD 0201 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0201 6.8pF ±0.5pF 25V C0G(NP0)
GRM CERAMIC CAPACITOR 0201 (0603Metric) Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.5pF 6.8pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 7.3529% +Tol, 7.3529% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000068uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0201
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 6.8 Pf, - 0.5Pf, C0G/Np0, 25 V, 0201 [0603 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1E6R8DA01D