TDK C2012X7R2A103K085AA
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 / 10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
数据表和文档
IHS
Datasheet34 页4 年前
TDK
Newark
element14 APAC
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.32%
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
850 µm
940 µm
940 µm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, 0805
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.01uF 10% X7R 100V 0805 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B103KDCNNNC
200V 10nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B103KBCNNNC
50V 10nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor 10nF, 100VDC, 0805, ±10 %
KYOCERA AVX08051C103KAT2A
0805 10 nF 100V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
TDK C2012X7R2A103K085AA CERAMIC CAPACITOR 0.01UF 100V, X7R, 10%, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10nF, LxWxT:2x1.25x0.85mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 10000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.85 ± 0.10
CAP, 0.01µF, 100V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 10000pF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series TDK; Operating Te