TDK C2012X6S1A106M125AB
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,973
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X6S
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
850 µm
850 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
0805 10 uF 10 V ±20% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21A106MPFNNNE
10V 10uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK212AB7106MG-T
Cap ,mlcc ,0805,10V ,x7R,10Uf+/-20% ,t&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LMK212AB7106MG-T
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 / 10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL21A106MPFNNNF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, +-15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805 inch
10V 10uF Y5V ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
Mlcc,0805,x6S,10V,10Μf,1.25Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012X6S1A106M125AB
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 106, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20