TDK C2012X5R1A106M085AB
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 / 10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.57%
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
850 µm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21A106MQCLNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 10 uF, 6.3 V, ± 20%, X5R, 0805 [2012 Metric]